Bogata architektura wizytówką Poznania

Aranżacja domu to kwestia całkowicie dowolna. Jednak istnieją pewne schematy, według których od lat przygotowuje się koncepcje wnętrz. Jednak zanim dekorator rozpocznie prace w poszczególnych pomieszczaniach, trzeba przemyśleć wygląd zewnętrzny budynku. Jest on równie ważny, jak to, co będzie środku. Stanowi bowiem swoistą wizytówkę właściciela i daje zapowiedź tego, co może czekać nas po przekroczeniu progu. Nie można jednak zapominać, że najważniejsze jest, by zastosować zasadę złotego środka – ma to być jednocześnie piękny i funkcjonalny dom.

Wyjątkowe budynki wykorzystywane są do specjalnych celów. Zabytkowa kamienica mieszcząca się w centrum miasta najczęściej przystosowana jest na przyjazd turystów jako unikalny hotel czy rezydencja na wynajem, gdzie zarówno wnętrza, jak i elewacja mają swoją historię. W Poznaniu takim miejsce jest bez wątpienia kamienica Haase i Wagnera, która mieści się przy ul. św. Marcina 69. Unikatowy budynek w secesyjnym stylu jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych kamienic w Poznaniu. Ciekawe budowle znajdują się także przy ulicy Młyńskiej 13 oraz przy ul. Działyńskich.

domki w poznaniu

Szczególnymi budowlami są również dworki. Prezentują się niczym bajkowe zamki, pozwalają w swych wnętrzach odtworzyć atmosferę dawnych stuleci. Nic więc dziwnego, że właśnie dworki adaptowane są na domy weselne. W dniu ślubu szczególnie liczy się magia miejsca. Jeden z najsłynniejszych w Wielkopolsce, Dworek Staropolski, każdego roku przyciąga setki zakochanych, którzy w jego murach chcą scementować swój związek. Ten dworek w Poznaniu pełni również funkcje niezwykłego pensjonatu. Dworek to także doskonały plan filmowy. Wówczas konieczne jest zarezerwowanie całego obiektu. W takiej sytuacji oferty wynajmu wymagają oddzielnych negocjacji. Wynajem na specjalne okazje, jak właśnie nakręcenie filmu czy programu telewizyjnego staje się coraz popularniejsze, co potwierdzają różne programy telewizyjne.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz