Naturalny krajobraz w centrum aglomeracji

Sezon letni wielu osobom kojarzy się z niewielką działką poza miastem, na której do dyspozycji jest niewielki domek letniskowy, dużo zieleni oraz akwen wodny. Na działce każdy może robić to, na co ma najbardziej ochotę – rozkoszować się wolnym czasem na łonie natury. Działka to miejsce relaksu od miejskiego wyścigu i stresu. Można tutaj uprawiać ulubione owoce, warzywa oraz kwiaty. Dla wielu osób to sposób na powrót do korzeni i najlepsze hobby na świecie. Z tego właśnie powodu ogródki działkowe przy dużych aglomeracjach, jak np. w Poznaniu, stale się powiększają.

Na własnej działeczce można spędzać czas o dowolnej porze roku, odpoczywając od miejskiej zabudowy, ale nie trzeba przejeżdżać setek kilometrów. Taka działka rekreacyjna najczęściej mieści się w podmiejskich gminach lub na skrajnych dzielnicach. W przypadku Poznania są to np. Grunwald lub Strzeszyn. Niekiedy nawet kilka kilometrów wystarczy, by całkowicie zmienić otoczenie. Cena za kilkuarową działkę z letnim domkiem waha się od 5 do 20 tysięcy złotych. Na cenę wpływa stan zabudowy oraz doprowadzenie mediów i kanalizacji.

działki w poznaniu

Jeszcze większym marzeniem każdego mieszkańca Poznania jest działka nad jeziorem. Wybór tego typu nieruchomości jest spory, ale związany jest z większym wydatkiem. Za malutką działkę w pobliżu akwenu wodnego trzeba zapłacić 60 tys. złotych. Cena idzie w górę wraz ze standardem działki. Wiele z nich posiada gotową zabudowę całoroczną, co kilkukrotnie podwyższa wartość nieruchomości. Działka na sprzedaż to zatem dobra inwestycja, bo mając ziemię można ją potem sprzedać z zyskiem. Warto więc być na bieżąco z ofertami na rynku nieruchomości. Trafiając na okazyjne ogłoszenia można oczekiwać wysokich profitów, sprzedając dalej działkę. Nawet grunty rolne są w cenie. Coraz częściej pojawiają się anonse kupię działkę rolną, gdyż taka ziemia daje duże pole do manewru i różnych potencjalnych nabywców.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz