Nowoczesne oblicze Poznania

W Poznaniu ruszyła długo wyczekiwana inwestycja – budowa wieżowca „Bałtyk”. Na szesnastu piętrach nowoczesnego budynku mają znaleźć się siedziby najważniejszych polskich firm oraz lokale usługowe i handlowe. Projekt częściowo finansowany jest ze środków unijnych i łącznie ma kosztować prawie 150 mln zł. Inwestycja ma stać się nową wizytówką miasta, pokazującą jak Poznań się rozwija.

Wieżowiec ma być oddany do użytku pod koniec lutego 2017 roku. W skład całej inwestycji wchodzi również rewitalizacja placu, na którym do 2003 roku stało zabytkowe kino „Bałtyk”. To właśnie na część tego kultowego miejsca, budynek otrzymał swoją nazwę. Konstrukcja zostanie wybudowana w samym centrum miasta, nieopodal ronda Kaponiera. Bliska odległość do głównego węzła komunikacyjnego Poznania znacząco ułatwi dojazd do budynku i urzędujących w nim firm. W ofercie tego budynku użytkowego są hale na wynajem o mniejszej lub większej powierzchni. Pomieszczenia o różnym charakterze użytkowym mają być miejscem pracy dla wielu mieszkańców Poznania. W “Bałtyku” planowane jest otworzenie kawiarni, barów, restauracji, hotelu oraz punktu widokowego. Poza tym większą część budynku zostanie zajęta przez lokale biurowe. Do zagospodarowania jest aż 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

hale w poznaniu

„Bałtyk” ma przykuwać uwagę swoim nietypowym układem, przypominającym nieregularną bryłę. Ma to stworzyć ciekawy efekt wizualny – wieżowiec z każdego punktu będzie prezentować się inaczej. W sąsiedztwie wieżowca mieści się Concordia Design, czyli unikatowe na skalę Polski centrum designu i kreatywności dla biznesu. Funkcjonuje ono od trzech lat w zabytkowym budynku byłej drukarni. Obie budowle – wieżowiec i zabytek – stworzą nowe miejsce w Poznaniu, lokalizowane na mapie jako Roosevelta 22. Na placu wokół budowli organizowane mają być imprezy plenerowe, koncerty, spektakle. Nowy budynek na planie Poznania ma się wkomponować w miejski krajobraz jako miejsce spotkań mieszkańców, wspólnej rozrywki oraz łatwego kontaktu z przedstawicielami różnych branż.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz